Operatörler ve Şarj Yüzdesi Üzerine

Son dönemlerde cep telefonu operatörlerinin sıklıkla daha az şarj harcattığı yönünde ki reklamlarla karşılaşıyoruz. İlk reklam Vodafone ile başladı. Bir anda Vodafone normalin dört de biri daha az şarj harcattığını sunmasıyla birlikte, Turkcell ve Avea’dan da reklamlar ardı ardına geldi. Peki ama bu durumun gerçeklik payı var mı?

Cep telefonları hayatımızın merkezinde yer alıyor. Onları telefon kapakları seçeneklerinden tutunda ekranda kullandığımız koruyucu filmlere kadar tamamen en kaliteli olandan yana tercihimizi kullanmak istiyoruz. Hal böyle olunca şarj sorunu da ciddi bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Aynı şekilde farklı şarj noktalarında yapılan reklamlara göz attığımız zaman bütün operatörlerin daha az şarj harcattığını da görmek mümkün oluyor.

Daha önce, 3g nin ilk çıktığı zamanlarda bütün firmaların en iyi indirme hızına ulaştığını iddia ettiği reklamları hatırlarsınız. Uzun süre bir reklam savaşı ortaya çıkmıştı. Bu durumun ardında yatan asıl nokta ise bütün test kuruluşlarının küçük rakam ve seçenekleri değiştirerek böylesine bir olanağa sahip olmasını ön plana çıkarmaktadır.

Aynı şekilde cep telefonu operatörleri bu durumu lehlerine çevirmek için farklı noktalardan ön plana çıkan reklamlar yapıyorlar. A opertörü akıllı kapsama teknolojisinden bahsederken, B operatörü bağımsız test kuruluşlarınca yapılmış bazı deneyleri ön plana çıkarıyor.

Yazımızın başında da değindiğimiz üzere aldığımız filmlerden kaliteli telefon kapaklarına kadar hassasiyetle üzerinde durarak özendiğimiz cep telefonlarımızın bu konuda öne çıkan bazı yeniliklere gebe olduğunu da unutmadan araştırma ve reklam yapmak gerekmektedir.

adminKişiye Özel
Son dönemlerde cep telefonu operatörlerinin sıklıkla daha az şarj harcattığı yönünde ki reklamlarla karşılaşıyoruz. İlk reklam Vodafone ile başladı. Bir anda Vodafone normalin dört de biri daha az şarj harcattığını sunmasıyla birlikte, Turkcell ve Avea’dan da reklamlar ardı ardına geldi. Peki ama bu durumun gerçeklik payı var mı? Cep telefonları...